Bergamot Aromalı Yeşil Çay Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bergamot Aromalı Yeşil Çay Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bergamot aromalı yeşil çay, yeşil çay sevenler ve yeşil çayın kendi doğal tadını acı bulanların tercih edeceği bir modeldir. Bergamot çayın hem aromasını hem de faydalarını artırmaktadır. Birçok çay içerisinde bergamot kullanılabilmektedir. Bergamot bitkisinin anavatanı Hindistan olmaktadır. Ancak Türkiye'de de yetiştirilmektedir. Ülkemizde Hatay, Adana ve Mersin illerinde yetiştirilmektedir. Küçük ve beyaz çiçeklere sahiptir. Boyu ortalama 5 ile 7 cm arasında değişen bir bitkidir. Biraz limonu anımsatan bir görüntüsü bulunmaktadır. Yeşil çay bildiğiniz gibi artık herkes tarafından bilinen bir bitkidir. Bundan 15 sene öncesinde biraz daha nadir kullanılan bir çay olan yeşil çay, günümüzde artık birçok kişinin tercihi haline gelmiştir.

Bergamot aromalı yeşil çay faydaları nelerdir?

Uzak doğu kültüründe çok sık tüketilen bir çay türüdür. Bergamot aromalı yeşil çay yakın dönemde yavaş yavaş kendisini gösteren çay türlerinden olmaktadır. İkisinin karışımından çok daha güçlü faydalar ortaya çıkmaktadır.
  • Antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde vücutta biriken toksinlerin temizlenmesine destek olmaktadır. Toksinlerin temizlenmesi ile yaşlanma etkileri yavaşlamaktadır. Ayrıca sigara ve alkol kullanıyor iseniz Bergamot aromalı yeşil çay bu maddelerin zararlı etkilerini minimize etmenize yardımcı olacaktır.
  • Devamlı tüketildiği zaman vücutta yağ birikiminin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede vücutta meydana gelen yorgunluk hissinin bir nebze önüne geçilmiş olacaktır. Kolesterol ve yağ değerlerinin düşürülmesine yardımcı olur.
  • Diş ve diş eti sağlığı için önemli faydaları bulunmaktadır.
  • Sindirim problemi yaşayanlarda sindirimi düzenlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Bu çay ile yapılan maskeler cilde canlılık vererek kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilmektedir. Ayrıca makyajın yüzde oluşturduğu zararlı etkilerinde ortadan kalkmasını sağlamaktadır.
Bergamot aromalı yeşil çay tüketimi

Günlük olarak iki fincan tüketebilirsiniz. Kaynamış olan suyun içerisine 1 yemek kaşığı Bergamot aromalı yeşil çay koyarak 10 dk bekletin ve süzdürün ikinci fincanı doldurana kadar demlenmeye devam etmesin. Bu şekilde tüketebilirsiniz. Ayrıca tatlandırıcı koymanıza gerek yoktur.

Bergamot Aromalı Yeşil Çay Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bergamot Esansı Nedir?

Bergamot Esansı Nedir?

Bergamot Nerede Yetişir?

Bergamot Nerede Yetişir?

Popüler İçerikler

Bergamot Nedir?

Bergamot Nedir?

Haber Bülteni